Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Logo szkoły

W 14. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II

(Zam: 07.04.2019 r., godz. 13.34)
"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta".
Jan Paweł II
W ramach PROJEKTU EDUKACYJNEGO “Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU“ w dniu 2 kwietnia 2019 roku cała społeczność szkolna i zaproszeni goście spotkali się, żeby uczcić 14. rocznicę śmierci Wielkiego Polaka. Był nim Karol Wojtyła, który 40 lat temu został papieżem, Janem Pawłem II. 27 kwietnia tego roku minie też 5 lat odkąd został przyjęty w poczet świętych Kościoła Katolickiego. Nasz wielki rodak stał się autorytetem nie tylko dla nas Polaków, ale również autorytetem wszechczasów dla wielu innych narodów.
Ludzie wychowani w atmosferze szacunku do autorytetów, mają poczucie godności własnej i godności drugiej osoby. Dzięki temu są uczciwi i szczęśliwi oraz budują dobre i trwałe relacje. Aby to osiągnąć, chcemy w szkole – nauczyć uczniów szukać prawdziwych AUTORYTETÓW i nie mylić ich z idolami czy celebrytami. Dlatego jesteśmy wdzięczni, że wśród zacnych gości przybyłych na tę uroczystość zaszczycili nas swoją obecnością emerytowani nauczyciele oraz babcie i dziadkowie, którzy także są dla nas autorytetami.

Pani Dyrektor Szkoły Edyta Kuś przywitała licznie przybyłych gości, a wśród nich dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Nieporęcie Panią Henrykę Galas, proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny ks. Władysława Trojanowskiego i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej.
Wszyscy z zapartym tchem śledzili przepiękny spektakl podczas którego uczniowie z klasy V a prezentowali fragmenty życia naszego papieża przeplatane kolorowym krakowiakiem w wykonaniu uczniów z klasy I a, kwiatowym tańcem dziewczynek z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b oraz wspaniałym różnorodnym śpiewem chóru szkolnego i najmłodszych dzieci. Część artystyczną uświetniła gra na gitarze Mileny Nowickiej z klasy VI b i Pauliny Baumgart z klasy VIII a.

Warto przypomnieć jak wyjątkową osobą był Jan Paweł II. Ojca Świętego cały świat znał i pamięta jako człowieka bardzo rozmodlonego, mądrego, niosącego dobroć do serca każdego człowieka. Jednocześnie był dowcipny, inteligentny i wysportowany.
Nosił zawsze zegarek, posługiwał się Internetem i znał nowinki techniczne. Napisał wiele książek, wierszy. Śledził wiele rozgrywek sportowych, słuchał koncertów znanych młodzieżowych artystów.
Często powtarzał, że to dzieci są najbliżej Boga. Pokładał w nich nadzieję, ufał, że to dzieciom w przyszłości uda się zmienić oblicze tego świata.

Po wzruszającej uroczystości zaproszeni goście, częstując się papieskimi kremówkami, wspominali swoje szkolne lata i osoby, które były dla nich wzorem do naśladowania.

Uroczystość przygotował zespół nauczycieli i pracowników szkoły:
p. Iwona Bartosiewicz, p. Joanna Bożyk, p. Anna Konopko, p. Agnieszka Jędrzejczak, p. Katarzyna Kosmala, p. Małgorzata Piotrowska - Kur, p. Maria Zielińska, p. Dorota Sztolsztejner, p. Sławomir Kawka.

Szukajmy autorytetów, bo wychowanie przez autorytet uskrzydla dziecko
do wyznaczania sobie ambitnych celów.
Szukajmy autorytetów, bo wzorowanie się na kimś jest najlepszą formą
nauki i motywacji.


Iwona Bartosiewicz

Galeria zdjęć - akademia szkolna:

Album:Akademia papieska 2019

Galeria zdjęć - występ w kościele:

Album:Akademia papieska 2019

Film:

Film:Akademia papieska 2019

Rejestr zmian

Wytworzył:Iwona Bartosiewicz, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Iwona Kopka, data: 07.04.2019 r., godz. 13.34
Ostatnia aktualizacja:Iwona Kopka, data: 08.04.2019 r., godz. 14.09
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
08.04.2019 r., godz. 14.09Iwona KopkaEdycja strony
07.04.2019 r., godz. 17.20Iwona KopkaEdycja strony
07.04.2019 r., godz. 13.34Iwona KopkaDodanie strony

Copyright

© 2010 - 2011 Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie
Zawartość merytoryczna: Iwona Kopka, e-mail: iwkopka@o2.pl; spn@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2010 r.