Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Logo szkoły

Szkolenie dla wolontariuszy

(Zam: 29.11.2019 r., godz. 11.16)
W piątek, 15 listopada, klasy VII B oraz VII C wraz z opiekunami: p. Joanną Betańską oraz p. Marią Zielińską brały udział w szkoleniu dla wolontariuszy w legionowskiej Fundacji „Humanum Est”. Koordynatorką całej akcji była p. Iwona Bartosiewicz.
Spotkanie było związane z rozwijaniem kompetencji kluczowych wśród młodzieży oraz propagowaniem postawy wrażliwości na potrzeby innych, tych z bliższego i dalszego środowiska. Młodzież dowiedziała się, że wolontariat, to również działanie na rzecz szkoły i środowiska szkolnego, wyciągnięcie pomocnej dłoni do słabszych.
Spotkaliśmy się tam z Panem Jackiem Zalewskim, który przybliżył nam ideę wolontariatu i nakreślił sylwetkę wolontariusza.
Spotkanie miało charakter dyskusji, każdy z uczestników miał możliwość zadania pytania w dowolnym momencie prezentacji.
Prowadzący opowiadał o tym, jak z ważna jest pomoc wolontariusza, szczególnie dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Wszystko to, o czym mówił, było nakreślone z punktu widzenia prezesa Stowarzyszenia „Dobra Wola” oraz rodzica dorosłego , niepełnosprawnego syna.
Mogliśmy dowiedzieć się, co czuje rodzic czekający na zdrowe dziecko, pokładający w nim nadzieję na świetlaną i pełną sukcesów przyszłość. Jak załamuje mu się cały świat, kiedy dowiaduje się o tym, że zawiódł jeden z tysiąca genów, pojawiły się niesprzyjające okoliczności lub komplikacje…
A potem pojawia się nadzieja, radość z każdego małego sukcesu który urasta do rangi wygranej Olimpiady, bo rodzice znajdują siłę w sobie, rodzinie, bliskich i … wolontariuszach.
Wolontariusz, który zna zakres swoich obowiązków i jest w stanie zaangażować się w to, co robi, wykazać się empatią wobec swojego podopiecznego i jego bliskich, jest na wagę złota.
Taką właśnie wizję wolontariatu: zaangażowanego, empatycznego, ale także świadomego i niewymuszonego nakreślił uczestnikom Pan Zalewski.
5 grudnia – w Międzynarodowy Dzień Wolontariatu uczestnicy spotkania otrzymają imienne certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności wydane przez prezesa pana Marka Cendrowskiego.

Joanna Betańska, Maria Zielińska i Iwona Bartosiewicz


Foto
Szkolenie wolontariuszy

Rejestr zmian

Wytworzył:Iwona Bartosiewicz, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Iwona Kopka, data: 29.11.2019 r., godz. 11.16
Ostatnia aktualizacja:Iwona Kopka, data: 29.11.2019 r., godz. 11.21
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
29.11.2019 r., godz. 11.21Iwona KopkaEdycja strony
29.11.2019 r., godz. 11.16Iwona KopkaDodanie strony

Copyright

© 2010 - 2011 Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie
Zawartość merytoryczna: Iwona Kopka, e-mail: iwkopka@o2.pl; spn@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2010 r.