Pakiety edukacyjne do nauki języka polskiego jako obcego

Data: 24.06.2022 r., godz. 14.10    547
Nasza szkoła, z inicjatywy Fundacji „Wolność i Demokracja” przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego, otrzymała  zestawy podręczników i gry edukacyjne pomocne do nauczania języka polskiego dla ukraińskich dzieci.

 Edukacyjne gry planszowe dla dzieci „ekonoMistrz Junior” z przyjemnością i zaangażowaniem wykorzystamy  nie tylko na zajęciach z doradztwa zawodowego. Gra to narzędzie edukacyjne i jednocześnie emocjonująca, nieskomplikowana rozgrywka. Pokazuje, że nauka poprzez zabawę jest nie tylko możliwa, lecz przynosi także odpowiednie efekty w postaci pogłębienia wiedzy z zakresu edukacji ekonomicznej. Tematyka gry koncentruje się na zagadnieniach związanych z NBP, ekonomią i bankowością. Gracz po przeprowadzonej rozgrywce poznaje nowe pojęcia z dziedziny ekonomii, dzięki czemu łatwiej może zrozumieć z pozoru trudne terminy, jednocześnie zaznajamiając z treściami związanymi z pieniądzem – przede wszystkim oszczędzaniem, wydawaniem pieniędzy i finansami osobistymi.

gry.jpg (134 KB)

Do edukacyjnych pakietów dołączono dwa listy.

Pierwszy od Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Agaty Kornhauser – Dudy ze słowami wsparcia dla ukraińskich dzieci, aby mogły bezpiecznie kontynuować naukę, drugi, z pozdrowieniami i z życzeniami wytrwałości i nadziei od Prezes NBP – pana Adama Glapińskiego.

 

list1.jpg (54 KB)    list2.jpg (90 KB)

Iwona Bartosiewicz