Była to niezwykła okazja do wspólnego odkrywania uroków wschodniej Polski, poznawania historii, przyrody i kultury regionu.
Naszą podróż rozpoczęliśmy od wizyty w Czarnolesie, gdzie znajduje się muzeum Jana Kochanowskiego. Uczniowie mogli zobaczyć miejsce, w którym tworzył jeden z najwybitniejszych polskich poetów renesansu oraz lepiej poznać jego twórczość i życie.
Następnie udaliśmy się do Zamościa, zwanego „perłą renesansu”. Zwiedziliśmy m.in. zabytkowe Stare Miasto, Rynek Wielki, ratusz oraz słynne fortyfikacje.
Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć kontaktu z przyrodą. Odwiedziliśmy Roztoczański Park Narodowy, mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy i unikalną roślinność w rezerwacie Szumy nad Tanwią w Suścu, kościół na wodzie w Zwierzyńcu, a także urokliwe miasteczka: Szczebrzeszyn - miejsce znamieszkania słynnego chrząszcza oraz Krasnobród.
Ostatniego dnia wzięliśmy udział w grze miejskiej po Lublinie, dzięki której poznaliśmy historię miasta, jego zabytki oraz ciekawostki w aktywny i angażujący sposób.
Wycieczka była nie tylko doskonałą lekcją historii, literatury i przyrody, ale również okazją do integracji, rozwijania umiejętności współpracy i wspólnego spędzania czasu poza murami szkoły.
Iwona Kopka, Kamila Kruk, Maria Rębelska, Małgorzata Wieczorek