O nas

Liczba odwiedzających: 517

Świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:00- 17.00.

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą przyjemnie i pożytecznie spędzić wolny czas przed i po lekcjach.

Świetlica dysponuje dwiema przestrzennymi salami, wyposażonymi w duże okna, dzięki którym dzieci mogą obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Dodatkowo sala posiada ściankę wspinaczkową, umożliwiającą dbanie o rozwój fizyczny dzieci. Do dyspozycji uczniów jest również sala gimnastyczna z pełnym zapleczem sportowym, plac zabaw oraz boisko szkolne.
W trakcie zajęć opiekuńczych nasi podopieczni mają do dyspozycji sprzęt audio wizualny oraz liczne pomoce dydaktyczne tj. książki, gry planszowe, chusty animacyjne, puzzle, sprzęt sportowy i sensoryczny.

W naszej przyjaznej świetlicy organizowane są ciekawe i twórcze zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorsko – pedagogiczną:

- Sportowa świetlica Ogólnopolska akcja "Zdrowo i Sportowo"

- Zabawy z ortografią

- Gry planszowe

- Zajęcia literacko-teatralne

- Program Brita: Filtrujemy dla Bałtyku

- Program Akademia Bezpiecznego Puchatka

- Program: Kubusiowi Przyjaciele natury

- Wspólne czytanie bajek i opowieści

- Zajęcia związane z kultywowaniem tradycji

- Zajęcia uwrażliwiające na potrzeby innych

- Zajęcia ekologiczne

- Zajęcia plastyczno - techniczne

- Zajęcia rozwijające wiedzę na temat różnych zawodów

 

Każde dziecko dla nas jest wyjątkowe! Do każdego podchodzimy indywidualnie, wsłuchując się w jego potrzeby, zapewniając mu bezpieczny rozwój.

Kontakt mailowy: swietlica.nieporet@gmail.com

Zapraszamy!!!

 

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

W dni wolne od zajęć dydaktycznych szkoła sprawuje dyżury nad uczniami. Nauczyciele pełnią wówczas dyżury w świetlicy szkolnej w godzinach od 7:00- 17.00. Dzieci przyjmowane są do świetlicy do godziny 09:00. W sytuacji, gdy do godziny 09:00 nie zgłosi się żadne dziecko, zostaje ona zamknięta.

W powyższe dni szkoła nie zapewnia obiadów. Rodzice dzieci dojeżdżających autokarem proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu i do wychowawców świetlicy. W przypadku braku dzieci, autokar w dni wolne od zajęć dydaktycznych zostaje odwołany.