Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)
Logo szkoły

Szkolny Festiwal Smakołyków w ramach Projektu Edukacyjnego "NIEZAWODNI na wodzie i lądzie"

(Zam: 17.04.2016 r., godz. 17.56)
Kwiecień w Szkole Podstawowej im. B. Tokaja w Nieporęcie upływa pod znakiem zmagań kuchennych. W ramach kolejnej akcji NIEZAWODNYCH - Szkolnego Festiwalu Smakołyków -uczniowie organizują w swoich klasach warsztaty kulinarne.
14 kwietnia uczniowie klasy IV b pod okiem wychowawczyni p. Iwony Kopki przygotowali skromny obiad - zupę pomidorową z ryżem i deser- sałatki owocowe ze świeżych owoców z naturalnymi dodatkami - orzechami, rodzynkami i jogurtem naturalnym. Wcześniej dzieci opracowały menu oraz przepisy potraw dbając o to, by wszystkie dania były sporządzone zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Wykonały także zaproszenia dla gości.

15 kwietnia szkoła wypełniła się zapachem truskawek, pomarańczy i innych aromatycznych owoców, ponieważ wychowankowie p. Magdy Grodzkiej - Bulge (kl. V a), p. Moniki Kamińskiej - Thomas (kl. VI a) i p. Małgorzaty Golonki (kl. VI b) przygotowali owocowe szaszłyki. Wykazali się przy tym niezwykłą pomysłowością tworząc finezyjne kompozycje.

Już od początku kwietnia przygodę z gotowaniem prowadzą dzieci z klasy przedszkolnej, które pod opieką Pani Ani Konopko i wychowawczyni p. Marleny Lemańskiej już dwukrotnie wypiekały chleb, który potem ze smakiem jadły z dżemem zrobionym przez mamę - panią Izę Smentek.

Podczas przygotowywania posiłków uczniowie zwracają uwagę na wartości odżywcze używanych produktów, utrwalają podstawowe zasady savoir vivere - dbają o ładne nakrycie stołu, kulturalne zachowanie się podczas wspólnego jedzenia. Zajęcia kulinarne sprawiają uczniom wiele radości, pozwalają na bliższe poznanie się podczas wspólnego wykonywania prac, a własnoręcznie przygotowane posiłki smakują jak żadne inne.

Wspólne gotowanie będzie trwało do końca miesiąca, kolejni wychowawcy już planują klasowe uczty. Wszystkim życzymy radości ze wspólnej pracy i dziękujemy nauczycielom i uczniom za włączenie się do akcji. Cieszymy się, że kolejna propozycja Niezawodnych spotkała się z tak dużym odzewem!

Album:Szkolny Festiwal Smaków

Zajęcia w klasach młodszych:

Album:Sałatki

Rejestr zmian

Wytworzył:Zespół Niezawodnych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Iwona Kopka, data: 17.04.2016 r., godz. 17.56
Ostatnia aktualizacja:Iwona Kopka, data: 22.04.2016 r., godz. 17.21
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
22.04.2016 r., godz. 17.21Iwona KopkaEdycja strony
18.04.2016 r., godz. 18.32Iwona KopkaEdycja strony
17.04.2016 r., godz. 17.56Iwona KopkaDodanie strony

Copyright

© 2010 - 2011 Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie
Zawartość merytoryczna: Iwona Kopka, e-mail: iwkopka@o2.pl; spn@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2010 r.