Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)

Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów

(Zam: 17.12.2017 r., godz. 12.35)
„Miejsce, wszystkim znane, ale przez nikogo nie widziane - to jest właśnie Wielka Fabryka Elfów. Tajemnicza manufaktura, w której w niezwykły sposób powstają zabawki dla wszystkich dzieci. Skarbnica dziecięcych marzeń i fantazji, niedostępna dla ludzkich oczu.”
Przygotowania przedświąteczne rozpoczęliśmy w tym roku od poszukiwania bieguna północnego. We wtorek 5 grudnia dzieci z klasy 0a i 0b, wraz z wychowawcami i opiekunami, wybrały się na wycieczkę do Warszawy, do Wielkiej Fabryki Elfów, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Udało im się odnaleźć nie tylko Elfy, ale nawet samego Mikołaja w jego lapońskiej chatce.

O wizycie w Wielkiej Fabryce Elfów marzy chyba każde dziecko, ponieważ jest to tajemnicze miejsce, w którym powstają zabawki. PGE Narodowy zamienił się w krainę pełną pomocników Świętego Mikołaja, gdzie na Jego specjalne życzenie, pomocne Elfy oprowadziły najmłodszych po zakamarkach Wielkiej Fabryki.

Dzieci, w towarzystwie animatorów miały za zadanie skompletować Niedokończoną Zabawkę oraz odnaleźć zaginione sanie Świętego Mikołaja, a przede wszystkim samego Mikołaja. By wypełnić zadanie, mali goście odwiedzili 10 punktów z atrakcjami. Na dzieci czekały różnego rodzaju aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne, brały również udział w bitwie na ciepłe śnieżki. Realizowały różne zadania: budowle z klocków, świąteczne dmuchańce, kosmiczne pojazdy, pisanie listów do św. Mikołaja oraz malowanie bombek, które Elfy zapakowały dzieciom na pamiątkę. Dla naszych dzieci była to wspaniała odkrywcza zabawa. Wszyscy starali się wykazać twórczością, pomysłowością, a nade wszystko zaangażowaniem i niebywałą aktywnością. Dzieci poznały także Świętego Mikołaja, który czekał na nie w swojej chatce. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy Dyplom Pomocnika Elfa i książeczkę z łamigłówkami i kolorowankami.

Wielka Fabryka Świętego Mikołaja zaskoczyła, zauroczyła, pozwoliła dowiedzieć się więcej na temat świątecznych tradycji, a przede wszystkim pozwoliła bawić się w najlepsze wszystkim poszukiwaczom przygód! Za sprawą tego miejsca spełniły się marzenia dzieci!

To była piękna i bardzo udana wycieczka najmłodszych klas oraz doskonała zabawa w świątecznym klimacie.

Poniżej można obejrzeć galerię zdjęć. Serdecznie zapraszamy.

Wychowawcy klas 0a i 0b
Małgorzata Piotrowska-Kur
Małgorzata Stromecka
Małgorzata Jarosińska

Album:Wielka Fabryka Elfów 2017

Statystyka strony

Strona oglądana: 369 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Iwona Kopka, data: 17.12.2017 r., godz. 12.35
Ostatnia aktualizacja:Iwona Kopka, data: 17.12.2017 r., godz. 12.48
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
17.12.2017 r., godz. 12.48Iwona KopkaEdycja strony
17.12.2017 r., godz. 12.48Iwona KopkaEdycja strony
17.12.2017 r., godz. 12.46Iwona KopkaEdycja strony
17.12.2017 r., godz. 12.38Iwona KopkaEdycja strony
17.12.2017 r., godz. 12.37Iwona KopkaEdycja strony
17.12.2017 r., godz. 12.35Iwona KopkaDodanie strony

Copyright

© 2010 - 2011 Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie
Zawartość merytoryczna: Iwona Kopka, e-mail: iwkopka@o2.pl; spn@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2010 r.