Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)

WARSZTATY ŚWIETLICOWE

(Zam: 21.12.2017 r., godz. 17.15)
W świetlicy szkolnej cyklicznie odbywają się warsztaty, w czasie których uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności. Zarówno grupy przedszkolne jak i uczniowie klas 1-4 wykazują się kreatywnością i chęcią do pracy.
W październiku, listopadzie i grudniu dzieci aktywnie uczestniczyły
w kolejnych zajęciach kulinarnych, muzyczno – ruchowych, dydaktycznych – w ramach projektu ”Mądre bajki z całego świata” oraz innych: imprezie andrzejkowej oraz mikołajkowej, a także brały udział w dniach poświęconych bajkom i baśniom „ Świat bajek i baśni”.

W ramach projektu edukacyjnego „Mądre bajki z całego świata” dzieci wysłuchały kolejne bajki: „Słońce i księżyc” oraz „Gwiazda poranna”. Po wysłuchaniu i omówieniu przystąpiły do uzupełnienia kart pracy. Zajęcia otwierają przed dziećmi świat wartości i piękna, a dzieci pobudzają do kreatywności i empatii.
Przedszkolaki i uczniowie klas 1-4 na kolejnych zajęciach muzyczno – rytmicznych poznały tajniki tańca. Zajęcia kształtują poczucie rytmu, uwrażliwiają na muzykę.
W każdy poniedziałek dla grupy przedszkolnej odbywają się zajęcia z języka angielskiego. Dzieci przyswajają nowy język poprzez zabawę ruchową, gry słowne oraz naukę piosenek.
Zajęcia kulinarne zyskały kolejnych uczestników, którzy lubią kuszące zapachy i smaki kuchni z różnych stron Polski, a nawet Świata. Uczestnicy ochoczo przygotowywali składniki do wypieku pizzy, pieczonego jabłuszka
i świątecznych pierniczków z aromatycznymi, pachnącymi przyprawami. Po wypieku odbyła się degustacja. Większość tych małych, pysznych arcydzieł została przeznaczona na kiermasz świąteczny.
W ramach akcji „ Świat bajek i baśni” dzieci przebrane w kolorowe stroje utożsamiały się z postaciami z ulubionych bajek. Celem akcji było rozbudzenie chęci czytania książek.

Świetlica szkolna to miejsce wypoczynku, nauki oraz zabawy. Dzieci radośnie uczestniczyły w balu andrzejkowym. W programie imprezy były różne atrakcje: ozdobne malowanie twarzy, lanie wosku, magiczne wróżby, tańce przy ulubionych utworach muzycznych oraz dużo konkursów z nagrodami i pyszny poczęstunek.
Otwartość, życzliwość i tolerancja to wartości, które powinny być bliskie człowiekowi. Społeczność szkolna uczciła Dzień Niepełnosprawnych. Powstała gazetka okolicznościowa.
W Mikołajki grupa dzieci uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym
z osobami niepełnosprawnymi z Gminy Nieporęt. Dzieci ze świetlicy zaśpiewały dla gości kolędy. Jedna z dziewczynek na tę okazję specjalnie napisała wiersz. Goście wspólnie z dziećmi śpiewali kolędy, dzielili się opłatkiem. Przy słodkim poczęstunku dzieciom i gościom zostały wręczone upominki przez Mikołaja. To był dzień empatii, otwartości na drugiego człowieka.
Świetlica szkolna i wychowawcy świetlicy dbają o estetykę pomieszczenia, starają eksponować wytwory prac dzieci, a także sami tworzą i są autorami wielu pomysłów i wykonawcami. W świetlicy są gazetki okolicznościowe i inne wytwory.
Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały na kiermasz świąteczny wiele wytworów: ozdobne bombki, choinki, kartki świąteczne oraz lukrowane pierniczki. Bardzo dziękujmy wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu.

Szanowni Państwo,
z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy nieustającej nadziei, zdrowia i miłości w rodzinie.
Wychowawcy Świetlicy.Album:Warsztaty świetlicowe2017

Statystyka strony

Strona oglądana: 337 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:Iwona Strojek, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Iwona Kopka, data: 21.12.2017 r., godz. 17.15
Ostatnia aktualizacja:Iwona Kopka, data: 07.01.2018 r., godz. 17.38
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
07.01.2018 r., godz. 17.38Iwona KopkaEdycja strony
21.12.2017 r., godz. 17.15Iwona KopkaDodanie strony

Copyright

© 2010 - 2011 Szkoła Podstawowa im. Bronisława Tokaja w Nieporęcie
Zawartość merytoryczna: Iwona Kopka, e-mail: iwkopka@o2.pl; spn@nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 1 marca 2010 r.