Rekrutacja

Liczba odwiedzających: 4787
Prosimy o wypełnienie stosownych dokumentów, które możecie Państwo pobrać z naszej strony (poniżej). Wypełnione dokumenty należy przesłać mailem na adres: sekretariat@spn.nieporet.pl lub przynieść do sekretariatu.

Zapisy do klasy pierwszej i czwartej sportowej

Szanowni Państwo,

W związku z projektem utworzenia klasy sportowej dla uczniów klas I na pierwszy etap edukacyjny i dla klas IV na drugi etap edukacyjny w naszej szkole chcielibyśmy przedstawić Państwu jakie pozytywne efekty płyną z uczestnictwa dzieci w takiej klasie.

Ruch, gimnastyka i różne inne aktywności fizyczne są trwale wpisane w kształtowanie postaw prozdrowotnych co w dobie cyfryzacji i nowych technologii komputerowych jest bardzo ważnym aspektem właściwego rozwoju dziecka.

Uczęszczanie do klasy sportowej wiąże się nie tylko z większą ilością zajęć wychowania fizycznego, ale pozwala na rozwój wielokierunkowy i stwarza możliwości rozwijania swoich pasji sportowych poprzez gry zespołowe, gimnastykę ogólnorozwojową oraz zajęcia na pływalni przez cały rok.

Nasza szkoła posiada bogatą bazę sportową: boisko, korty tenisowe, nowy plac zabaw oraz ciekawy sprzęt sportowy.

Szkoła usytuowana jest w miejscu zachęcającym do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Tuż obok znajduje się „zielona klasa”, a w sąsiedztwie przebiega niezwykle malownicza ścieżka spacerowo - rowerowa, z której lubimy korzystać.

Jak wszystkim  wiadomo zajęcia fizyczne są jednym z elementów właściwego rozwoju psychicznego dziecka, które wpływają bezpośrednio na zmniejszenie stresu, rozładowanie napięcia emocjonalnego i rozwój komunikacji interpersonalnej (działania w grupie).

 W dniu 12 marca planujemy przeprowadzić testy sprawnościowe określające możliwości kwalifikacji do takiej klasy oceniające takie parametry jak szybkość, gibkość i skoczność zgodnie ze standardowym testem Zuchory.  

Warunkiem przystąpienia do testu jest pozytywna opinia lekarza POZ.

Zgłoszenia do tworzonych klas sportowych prosimy kierować do wychowawców oddziałów przedszkolnych i klas trzecich lub do sekretariatu szkoły.